Komunikat z dnia 22-09-2013

Witam po wakacjach i zapraszam do udziału w XIV już edycji konkursu „I Ty możesz zostać mechanikiem”.

Życzę udanej zabawy.

Komunikat z dnia 10-02-2013

Rozpoczynamy kolejną XIII już edycję konkursu
„I Ty możesz zostać mechanikiem”.

Pierwsze dwa zestawy pytań ukażą się około 20 lutego 2013r.

Komunikat z dnia 20-01-2013

Kończymy kolejną edycję konkursu!

Zakończyliśmy XII już edycji konkursu
„I Ty możesz zostać mechanikiem”.

Wyniki przedstawiono na liście rankingowej z dnia 27-01-2013.
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Komunikat z dnia 16-09-2012

Witam po wakacjach i zapraszam do udziału w XII już edycji konkursu „I Ty możesz zostać mechanikiem”. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań konkursowych proszę zapoznać się regulaminem konkursu. Życzę udanej zabawy.

Komunikat z dnia 20-06-2012

Kończymy kolejną edycję konkursu!

Zakończyliśmy XI już edycji konkursu

„I Ty możesz zostać mechanikiem”.

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 29 czerwca 2012r.

Życzę wspaniałych wakacji.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MECHANIKIEM

Organizatorzy
1.     Konkurs jest organizowany przez Komisję Techniki przy Zespole Szkół nr 2 we Wrocławiu.
Uczestnicy
1.     Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa Dolnośląskiego.
2.     Uczestnicy biorą w konkursie udział indywidualnie.
3.     Osoby biorcę udział w konkursie wyrażaj± zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska na stronach z listą rankingową konkursu.
4.     Biorący udział w konkursie, uczestnicy wyrażaj± zgodę na zbieranie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych przez organizatorów w celach związanych z konkursem.
Cele konkursu
1.     Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szeroko pojętej wiedzy technicznej, ze szczególnym nastawieniem na technikę samochodową.
2.     Stworzenie motywacji do podnoszenia poziomu nauczania w zawodzie mechanika samochodowego i pokrewnych.
3.     Upowszechnianie najnowszej wiedzy z dziedziny techniki samochodowej oraz technologii napraw pojazdów.
4.     Zainspirowanie rywalizacji między uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
5.     Pobudzenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy (samokształcenie).
Warunki udziału i czas trwania konkursu
1.     Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na podany adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podpisanych imieniem i nazwiskiem odpowiedzi na pytania konkursowe.
2.     Odpowiedzi niepodpisane nie będą oceniane.
3.     Konkurs rozgrywany jest cyklicznie, w okresach do 1 września danego roku do 31 stycznia roku następnego i od 1 lutego do 20 czerwca danego roku.
4.     Pytania konkursowe pojawiaj± się na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu – dwa zestawy pytań w miesiąca.
5.     Termin udzielania odpowiedzi na zadania konkursowe upływa: 20 stycznia dla edycji wrzesień – styczeń i 10 czerwca dla edycji luty – czerwiec.
Ocenianie
1.    Każda tura zadań składa się z trzech pytań punktowanych według następującego klucza
a.    pytanie pierwsze -
0 punktów odpowiedź błędna lub brak odpowiedzi;
1 punkt odpowiedź prawidłowa;
b.    pytanie drugie
0 punktów odpowiedź błędna lub brak odpowiedzi
1 punkt odpowiedź bez uzasadnienia;
2 punkty odpowiedź prawidłowa z uzasadnieniem;
c.    pytanie trzecie
0 punktów odpowiedź błędna lub brak odpowiedzi;
1 punkt odpowiedź bez uzasadnienia;
2 punkty odpowiedź prawidłowa z uzasadnieniem, ale bez obliczeń;
3 punkty odpowiedź prawidłowa z uzasadnieniem i obliczeniami;
2.    Suma punktów zdobytych za odpowiedzi w jednym okresie trwania konkursu decyduje o miejscu zajętym przez uczestnika w danej edycji konkursu.
Nagrody
1.     Za pierwsze trzy miejsca w każdym okresie konkursu organizatorzy przewiduja nagrody
.
2.     W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez kilku uczestników konkursu nagrody będą między nich losowane.
3.     O terminie i miejscu odbioru nagród uczestnicy zostaną  powiadomieni e-mailem po rozstrzygnięciu danej edycji konkursu.
4.     W momencie odbioru nagród należy posiadać przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem na nazwisko podane podczas przekazywania odpowiedzi.
5.     Jeżeli uczestnik konkursu nie odbierze nagrody do 60 dni po wyznaczonym terminie traci prawo do nagrody.
Postanowienia końcowe
1.     Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu. Zgłoszenie się do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją± niniejszego Regulaminu.
2.     Organizatorowi przysługuje wyłączne prawo do wyłonienia zdobywców nagród w oparciu o zasady określone w niniejszym Regulaminie.
Regulamin Konkursu został opracowany przez: mgr inż. Krzysztofa Doraczyńskiego.
W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących Konkursu można kontaktować się z mgr inż. Krzysztofem Doraczyńskim e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. v